SDH Zbraslav

Adresa (místo): Praha 7 Holešovice
Technika: CAS LIAZ 25, CAS TATRA 148 32
Velitel: Musil Josef

16.10.2008 Praha- Výstaviště, Průmyslový palác. Jednotky HZS Hl. m . Prahy a Sbory dobrovolných hasičů včetně sboru dobrovolných hasičů Zbraslav byly přivolány k požáru Průmyslového paláce v Praze na Výstavišti

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Zbraslav byla informována a povolána k požáru v 19:30. SDH Zbraslav vyjela s vozy CAS K25 Liaz a CAS 32 T148 s družstvem 1+9. Velitel SDH Zbraslav nařídil a naplánoval cestu k požářišti nejprve po Strakonické ulici až k Jiráskovu mostu dále potom přes Jiráskův most a Masarykovo nábřeží, Smetanovo nábřeží potom ulicí Křížovnická, 17.listopadu. Přes Čechův most na nábřeží Edvarda Beneše až do ulice Dukelských hrdinů kterou jednotka dorazila na požářiště v 20:05. Jednotka SDH Zbraslav jakožto i další jednotky dobrovolných hasičů byla pověřena kyvadlovou dopravou vody z okolí Výstaviště- Praha na požářiště. Kvůli velkému zatížení hydrantové sítě v okolí Výstaviště- Praha byla jednotka nucena vodu dopravovat až z křižovatky Dukelských hrdinů a Veletržní kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Jednotka SDH Zbraslav byla přítomna do 23:30.

Při požáru byli lehce zraněni dva příslušníci HZS Hl. m . Prahy a ze sborů dobrovolných hasičů nebyl zraněn žádný člen jednotky.

Foto z požáru hzs praha.....zde